Dron KF106 MAX / Cameră 4K Full HD / WiFi / GPS / Gimbal pe 3 axe / Detectare obstacole
Descoperă lumea din perspectiva păsărilor și distrează-te zburând cu drona KF106 Max. Cu camera cu unghi larg, vei face fotografii și videoclipuri de neuitat.
- fotografii 4K (5760*3240px)
- video Full HD (1920x1080px) la 25fps
- senzor de detectare a obstacolelor
- Gimbal cu 3 axe și stabilizare electronică a imaginii EIS
- Stocarea înregistrărilor pe card SD de până la 128 GB
- unghi larg de vizualizare de 120° / ZOOM de până la 50x în timpul zborului
- GPS cu întoarcere automată
- 3 viteze de zbor max. 50 km/h
- Durată de zbor de până la 28 de minute
- Greutatea dronei cu baterie 369g

Imagini grozave și experiențe de zbor
Drona KF106 MAX este creată pentru distracție în timpul zborului și pentru a face videoclipuri și fotografii excelente. Drona este potrivită atât pentru începători, cât și pentru piloți avansați mai pretențioși. În categoria sa, oferă o manoperă excelentă, o durată lungă de zbor, caracteristici de zbor excelente și funcții avansate. Cu designul pliabil, greutatea redusă și cutia de transport, puteți lua KFKF106 MAX cu dvs. absolut oriunde.
Veți obține fotografii perfecte și clare cu camera frontală și inferioară cu o rezoluție de până la 6K la 25 fps. Stabilizarea mecanică a imaginii este asigurată de Gimbalul cu 3 axe al camerei frontale și de stabilizarea electronică EIS anti-shake. Videoclipurile și fotografiile pot fi stocate pe un card SD cu o capacitate de până la 128 GB sau direct în memoria telefonului mobil. Editările post-producție ale videoclipurilor și fotografiilor pot fi efectuate direct în aplicația mobilă a dronei.
Motoare fiabile și rază lungă de acțiune
Foarte fiabile și fără defecțiuni motoarele fără perii de tip 1503 au un consum redus și, în același timp, oferă dronei puterea necesară chiar și în vânturi mai puternice. Toate acestea completează Navigație GPS și giroscop cu 6 axe. Datorită GPS-ului, drona nu numai că are caracteristici de zbor mult mai bune, dar și funcții avansate precum revenirea automată cu o singură apăsare de buton, revenirea la nivel scăzut al bateriei, revenirea la pierderea semnalului controlerului, localizarea dronei pierdute și modul de pierdere a orientării.
Telecomanda cu afișaj are o rază de acțiune de până la 3000 m în spațiu deschis. Imaginea dintre dronă și aplicație este transmisă prin 5G WiFi cu o rază de acțiune de până la 600m. Bateria cu o capacitate de 2200mAh permite până la 28 de minute de zbor în funcție de gradul de utilizare a funcțiilor individuale. Aplicația mobilă este compatibilă cu Android 4.4 și IOS 8.0
Dronă KF106 Max
GPS cu întoarcere automată
Dronul KF106 MAX Pro este un dron excelent pentru începători și piloți experimentați. Datorită construcției pliabile, greutății reduse și cutiei de transport, puteți lua drona în vacanță sau în natură.

Cameră 4K
Dronul KF106 MAX Pro este conceput special pentru a crea imagini grozave din perspectiva păsării. Este echipat cu o cameră frontală cu obiectiv cu unghi larg și un unghi de vizualizare de 120°.
- Rezoluție cameră frontală: fotografie 5760*3240px (6K) / video 1920x1080px (HD) la 25fps
- Rezoluția camerei inferioare: fotografii 640 x 480px / videoclipuri 1080 x 720px
În timpul zborului, puteți regla electronic unghiul vertical ideal de pe telecomandă în intervalul 0-90°. Camera inferioară - suplimentară acoperă punctele moarte care altfel ar rămâne ascunse de camera frontală.

Salvarea unei înregistrări
Înregistrarea cu drona este stocată la calitate maximă pe un card SD cu o capacitate acceptată de 32 până la 128 GB. Cardul SD se introduce direct în dronă, ceea ce înseamnă că nu există pierderi de calitate din cauza transferului de imagini între dronă și telefon.
Fotografiile și videoclipurile de calitate superioară pot fi descărcate de pe cardul SD direct pe telefon prin intermediul aplicației. În aplicație, puteți efectua editări post-producție asupra înregistrărilor, inclusiv inserarea de sunet, încetinirea, accelerarea, mărirea sau scurtarea înregistrării.

Stabilizarea imaginii
Pentru videoclipuri clare și fotografii precise, dronul KF106 MAX este echipat cu stabilizare mecanică și electronică a imaginii.
Gimbalul cu 3 axe compensează înclinațiile mari și mișcările dronului în vânt, vitezele mari de zbor și schimbările bruște de direcție.
Stabilizarea electronică EIS elimină trepidațiile cauzate de micile vibrații ale rotoarelor individuale la creșterea sau scăderea puterii.

Cip cu inteligență artificială
La salvarea unei înregistrări, îmbunătățirea are loc automată folosind inteligența artificială. Acest lucru va face videoclipurile și fotografiile și mai vii în culori
GPS cu întoarcere automată
Bucurați-vă de zboruri fără griji cu dronul KF106 MAX. Datorită memoriei coordonatelor GPS ale locației de unde a decolat dronă , se poate întoarce automat în orice moment prin apăsarea unui buton. Revenirea automată este activată automat și atunci când există o cădere de tensiune a bateriei sau o pierdere a semnalului între dronă și controler. Chiar dacă te uiți în nori, dronă se va întoarce întotdeauna în locul de unde a decolat.
GPS-ul deschide, de asemenea, calea către moduri automate de zbor care te vor ajuta să te distrezi și să faci fotografii grozave:
- Urmărește-mă - dronă urmărește automat fiecare mișcare
- Rotație la 360° - dronă se rotește automat la o distanță setată
- Zbor pe rută - programați-vă propria rută de zbor pe harta din aplicație

Mod exterior și interior
Setați modul de zbor în funcție de mediul în care doriți să zburați. Dronul KF106 MAX Pro are două moduri de zbor pentru exterior și interior.
Modul GPS pentru exterior este conceput pentru zborul în aer liber, în zone deschise, cu funcțiile de revenire automată active. Pentru zborul în spații închise, camere și unde nu este posibilă încărcarea GPS, este disponibil modul de zbor optic. Drona folosește senzori optici pe fuselaj pentru a naviga și a menține caracteristicile de zbor.
Pentru a face zborul și mai flexibil și mai ușor, este posibil să se schimbe trei niveluri de vitezăîn timpul zborului.

Detectarea obstacolelor
Dronul KF106 MAX poate zbura cu viteze de până la 50 km/h. În acest ritm alert, manevrarea printre obstacole poate fi dificilă chiar și pentru piloții experimentați. Pentru a preveni coliziunea accidentală cu obstacole fixe și deteriorarea dronului, ajută senzorul laser de detectare a obstacolelor, care monitorizează continuu spațiul la 360° în jurul dronului.
Dacă senzorul detectează un obstacol în direcția de zbor, indiferent de comenzile de pe telecomandă, se va opri automat pentru a preveni impactul. Senzorul nu poate proteja drona 100%, dar reduce semnificativ probabilitatea unui impact neintenționat. Dacă situația și condițiile ambientale o cer, senzorul poate fi dezactivat în aplicație sau complet îndepărtat de pe dronă.
.gif)
Motoare fiabile și economice
Brațele dronului KF106 MAX sunt echipate cu motoare fiabile fără perii (brushless) tip 1503 cu o putere de 9W, care, spre deosebire de motoarele clasice cu perii, au o funcționare mai lină, reacții mai rapide, uzură mai mică și o eficiență energetică mai bună. Rezultatul este o stabilitate mai bună, o tracțiune mai puternică, o durată de zbor mai lungă și un funcționament fiabil pe termen lung, fără necesitatea de service.
Rotoarele sunt echipate cu elice, care pot fi înlocuite oricând în caz de uzură sau deteriorare. Pe lângă acestea, brațele și corpul dronului au iluminare LED pentru zboruri nocturne. Indiferent de momentul zilei, veți avea control continuu asupra zborului și vă puteți bucura de aventuri pe cerul nopții.

Experiență de zbor de până la 28 de minute
Dronul KF106 MAX are o baterie cu o capacitate de 2200mAh. Datorită motoarelor eficiente, permite până la 28 de minute de zbor la o singură încărcare. Bateria se va încărca complet în aproximativ două ore, în funcție de adaptorul de alimentare utilizat.
Starea actuală de încărcare a bateriei poate fi verificată oricând pe ecranul telecomenzii sau în aplicația mobilă.

Aplicație mobilă
Pentru transmiterea imaginii în timp real și controlul dronului, este disponibilă aplicația RX Drone, compatibilă cu toate telefoanele Android și iOS. Drona se conectează la aplicație printr-o rețea WiFi hotspot, pe care drona o transmite automat după pornire. pornirea începe să transmită automat.
Aplicația are o interfață de utilizator plăcută și un control intuitiv. Cu ajutorul aplicației, puteți controla toate funcțiile dronului și zborul în sine. În timpul zborului, aplicația permite vizualizarea imaginii de pe cameră, realizarea de capturi, activarea funcțiilor follow me, orbitare, zbor pe traseu, fotografiere/video prin gesturi și controlul setărilor dronului.
În plus, prin intermediul aplicației, capturile de pe cardul SD pot fi descărcate direct pe telefonul mobil, se pot efectua editări post-producție, inclusiv filtre și adăugarea de sunet la video. Direct în aplicație sunt afișate informații despre valorile de zbor, starea bateriei sau puterea semnalului.

Transmiterea imaginii
Mergeți să explorați locuri ascunse nu doar în imediata apropiere. Dronul KF106 MAX Pro poate zbura foarte departe. Conexiunea dintre controler și dronă este asigurată de tehnologie digitală cu o rază de acțiune de până la 3 km. Dacă semnalul este întrerupt în timpul zborului, dronă va reveni automat la valoarea inițială.
Distanța de transmisie a imaginii între dronă și aplicație este de până la 1,2 km, în funcție de teren și condițiile din locul unde zburați. După întreruperea transmisiunii live, este posibil să zburați „în orb” conform poziției GPS afișate pe harta din aplicație.

Greutate 369g
Dronul KF106 MAX are o greutate de doar 369g și, în stare pliată, încape în palma unei mâini.

Conținutul pachetului
- Dronă KF106 MAX
- 2x baterii 2200mAh
- telecomandă cu baterie și ecran
- geantă de transport
- șurubelniță de service
- cablu de alimentare
- manual de utilizare
- cutie originală de ambalare

| Categorie: | Dronă 2x baterii |
|---|---|
| Garanţie: | 2 ani |
| Greutate: | 2.5 kg |
| EAN: | 0792649663080 |
| Barometru: | Da |
| Timp de zbor: | până la 28 de minute, în funcție de gradul de utilizare a funcțiilor |
| Timp de încărcare: | aproximativ 120 de minute |
| Intervalul semnalului controlerului: | 3000 de metri |
| Fotografiere cu aparat electronic: | Da / 90° |
| Fotografie gestuală: | Da |
| GPS-ul: | Da |
| Giroscop: | Da / șase axe |
| Greutatea dronei: | 369g |
| Cameră: | Da |
| Sursa de alimentare a controlerului: | 3 baterii AA |
| Reveniți când bateria este descărcată: | Da |
| Recuperarea pierderilor de semnal: | Da |
| Iluminare dronă: | Da |
| Modul Urmărește-mă: | Da |
| Rezoluția fotografiei: | 5760*3240px |
| Rezoluție video: | 1920*1080px la 25fps |
| Dimensiunile dronei desfășurate: | 32 x 31 x 10,5cm |
| Dimensiunile dronei pliate: | 17 x 10 x 10,5cm |
| Tehnologia de transmitere a imaginii: | WiFi 5G |
| Tehnologia semnalului șoferului: | digital 2,4 GHz |
| Zbor pe rută: | Da |
| Tip baterie: | Li-Polimer |
| Tipul motorului: | motoare fără perii |
| Unghiul camerei frontale: | 120° |
| Gest video: | Da |
| Pierderea orientării: | Da |
| Decolare și aterizare automată: | Da |
| Stabilizare electronică a imaginii: | Da EIS |
| Stabilizare mecanică a imaginii: | Da / Gimbal pe 3 axe |
| Rezistența la vânt: | clasa a VIII-a |
| senzor activ de evitare a obstacolelor: | Da / Laser |
| Dimensiunea afișajului controlerului: | Da / până la 128 GB |
| Aplicație mobilă: | Android 4.4 / IOS 8.0 și versiuni ulterioare |
| Capacitatea bateriei: | 7,4 V / 2200 mAh |
| Zoom optic: | Da / 50x |
| Acoperirea semnalului WiFi: | 600 de metri |
Dronă KF106 Max
Evaluarea produsului
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
