ceas smartwatch LUMINA Crystal NX19 Fit / auriu
Ceas smartwatch elegant pentru femei LUMINA Crystal NX19 Fit cu un cadran metalic elegant, împodobit cu pietricele delicate și o brățară din plasă din oțel inoxidabil.
- ceas și aplicație in limba română
- Ecran tactil AMOLED de 1,3" cu luminozitate de 1000Nit
- 500 de teme pentru cadran / fotografie personalizată
- Apeluri, SMS-uri, notificări de pe rețelele sociale
- Măsurarea ritmului cardiac, a tensiunii arteriale, a oxigenării sângelui, a calității somnului
- Monitorizarea pașilor, a caloriilor arse, a distanței
- calendar, alarmă, vibrații, cronometru, temporizator
- curea înlocuibilă cu lățimea de 20 mm
- 100 de moduri sportive

Un stil care iese în evidență în orice situație
Ceas smartwatch LUMINA Crystal NX19 Fit este un accesoriu elegant pentru zi cu zi, un partener pentru terenul de sport și un gardian al sănătății în același timp. Aspectul unic conferă ceasului un ecran AMOLED tactil de 1,3", încadrat într-o carcasă metalică din aliaj ușor și mărginit de pietre fin șlefuite. Cureaua din oțel tip plasă asigură confort în timpul purtării pe tot parcursul zilei și, în același timp, rezistența necesară, menținând o greutate de doar 55g. În timpul procesării, accentul a fost pus pe stil și funcționalitate – de la luneta canelată decent până la coronița laterală decorată.
Pentru confort maxim și operare ușoară, ceasul și aplicația Fitcloudpro sunt complet în limba cehă. Fiecare detaliu de pe ceas poate fi personalizat după preferințe – chiar diferit în fiecare zi. Puteți alege dintre sute de fețe de ceas, posibilitatea de a avea o fotografie proprie pe ecran, modificarea afișării meniului sau o simplă înlocuire a curelei. Croiala LUMINA Crystal NX19 se adaptează ușor stilului, stării de spirit și ocaziei tale.
Sănătate sub control, oricând, oriunde
Ceas smartwatch LUMINA Crystal NX19 Fit dispune de un senzor optic de top pentru măsurarea ritmului cardiac, a tensiunii arteriale și a saturației sângelui cu oxigen (SpO2). Datorită acestui fapt, veți avea o imagine de ansamblu continuă asupra corpului și sănătății dumneavoastră - în timpul sportului, al relaxării și în timpul vieții de zi cu zi. În plus, măsurarea începe automat la intervale predeterminate, așa că nu trebuie să vă faceți griji pentru nimic.
Puteți vizualiza și verifica datele măsurate oricând în graficul clar al aplicației mobile. Și dacă trebuie să monitorizați o anumită valoare mai atent, puteți seta o notificare atunci când aceasta atinge valoarea dorită - de exemplu, ritmul cardiac maxim sau oxigenarea scăzută a sângelui. Pe scurt, un ceas smartwatch, care îți va monitoriza sănătatea.
Partener pentru sala de sport și pentru alergare în aer liber
Sub corpul strălucitor se ascund tehnologii pregătite să măsoare fiecare pas și performanță sportivă. Datorită acestuia, vei avea o imagine de ansamblu continuă asupra activității tale fizice zilnice, fără a fi nevoie să urmărești ceas. Giroscopul, pedometrul și accelerometrul măsoară numărul de pași, distanța și numărul de calorii arse.
Pentru sportivii pasionați și entuziaștii ocazionali, sunt disponibile 100 de moduri sportive cu un algoritm care ia în considerare specificul unui anumit sport în timpul măsurării - datorită acestui fapt, obțineți rezultate precise și vă puteți împinge din nou performanțele cu un pas mai departe.
ceas smartwatch LUMINA Crystal NX19 Fit
Apelare direct de la încheietură
Niciodată nu a fost mai ușor să fii în contact cu familia și prietenii! LUMINA Crystal NX19 Fit are propriul microfon cu difuzor, permițându-vă să preluați apeluri direct de la încheietura mâiniifără a scoate telefonul din buzunar. Trebuie doar să asociați ceasul cu bluetooth-ul telefonului mobil.
Melodiile de apel, vibrațiile discrete sau o combinație a ambelor vă vor alerta cu privire la apelurile primite. Desigur, există sincronizarea contactelor de pe telefon, formarea numerelor de telefon folosind tastatura și vizualizarea istoricului apelurilor direct pe ceas.
Microfonul are o funcție avansată pentru reducerea zgomotului ambiental Active Noice Cancelling, astfel încât apelurile de pe ceas sunt clare chiar și pe o stradă aglomerată. Puteți utiliza, de asemenea, difuzorul ceasului pentru a reda muzica preferată.

Mesaje și notificări pe ecran
ceas smartwatch LUMINA Crystal NX19 Fit nu numai că poate efectua apeluri, ci și poate afișa mesaje SMS, e-mailuri și notificări primitede pe rețele sociale populare precum Facebook, Instagram, WhatsApp, Twitter, TikTok, Skype și altele. Puteți selecta cu ușurință aplicațiile individuale în aplicația mobilă.
Mesajele sunt afișate în întregime, inclusiv cu diacritice corecte. Puteți răspunde la mesaj folosind șabloane predefinite, pe care utilizatorul le creează în aplicația mobilă. Și dacă nu ștergeți mesajele, este disponibil și istoricul acestora.

Somn de calitate pentru o viață mai sănătoasă
Un somn de calitate este baza unei condiții fizice bune și a unei stări psihice bune – iar LUMINA Crystal NX19 Fit vă ajută să aflați cum stați cu adevărat. Senzorul optic sensibil al ritmului cardiac monitorizează continuu activitatea inimii chiar și în timpul nopții și, datorită acestui fapt, recunoaște fazele individuale ale somnului:
- Adormirea – ritmul cardiac se calmează și se stabilizează treptat
- Somn ușor – ritm cardiac regulat și liniștit
- Somn profund – cel mai lent și mai uniform ritm cardiac
- Faza REM – ritm cardiac mai rapid și mai neregulat în timpul viselor
- Trezirea – schimbare bruscă a ritmului cardiac.
Fără nicio interferență, ceas va reprezenta cu precizie întregul somn și dimineața vă va afișa un grafic clar cu împărțirea fazelor. Astfel, veți vedea imediat cât de bine v-ați odihnit și veți obține o bază clară pentru îmbunătățirea obiceiurilor de somn.

Aplicație mobilă excelentă
Ceasul LUMINA Crystal NX19 Fit funcționează complet cu aplicația FitCloudPro, pe care o puteți descărca gratuit de pe Google Play sau App Store. Aplicația este complet în română, are o conexiune stabilă și comenzi plăcute și intuitive, așa că poți configura totul în câteva momente. Aplicația este pe deplin compatibilă cu Android de la versiunea 4.4 și iOS de la versiunea 9.0 și toate versiunile ulterioare.
Dacă nu vrei să fii online tot timpul, poți folosi ceas separat - fără telefon. Măsurarea ritmului cardiac, a tensiunii arteriale, a SpO₂ și a activității fizice rămâne activă, doar unele funcții (de exemplu, primirea de apeluri sau notificări) sunt dezactivate. LUMINA Crystal NX19 Fit se adaptează perfect la modul în care doriți să trăiți și să îl utilizați.

Un stil care se adaptează
Ceasul include o curea fină din plasă din oțel inoxidabil nobil, care nu este doar elegantă, ci și confortabilă la încheietura mâinii – chiar și atunci când este purtat toată ziua sau în timpul activităților sportive. Datorită axelor cu eliberare rapidă, puteți înlocui ușor și fără unelte oricând cu altul și adapta ceas la situația și stilul actual.
În oferta noastră veți găsi o gamă largă de brățări interschimbabile cu o lățime de 20 mm – de la cele sportive din silicon, la cele ușoare din plastic, elegante din piele sau nailon respirabil, până la cele luxoase din metal. Sunt suficiente câteva secunde și LUMINA Crystal NX19 Fit se transformă dintr-o bijuterie delicată într-un partener sportiv practic sau un accesoriu elegant pentru o rochie de seară./p>

Energie pentru toată ziua
Ceasul LUMINA Crystal NX19 Fit are o baterie cu o capacitate de 200 mAh, care va asigura până la 5 zile de viață a bateriei în utilizare normală și până la 30 de zile în modul de așteptare. Datorită gestionării eficiente a consumului de energie, poți fi sigur că ceas nu te va dezamăgi nici măcar într-o săptămână aglomerată și plină de activități.
Încărcarea este, de asemenea, rapidă și convenabilă - ceas se încarcă complet în aproximativ 2 ore, așa că sunt gata în curând pentru o altă zi plină de mișcare și stil.

Funcții pentru o zi plăcută
Ceasul LUMINA Crystal NX19 Fit vă va încânta și cu funcții inteligente care vor face fiecare zi mai plăcută. Operarea este facilitată de asistentul vocal și de aprinderea automată a afișajului atunci când rotiți încheietura mâinii, datorită căreia aveți întotdeauna toate informațiile la îndemână.
Nu lipsește nici modul Femeie pentru monitorizarea ciclului menstrual, a ovulației și a altor faze ale sănătății feminine – discret și clar, cu notificări în aplicație.

Funcții suplimentare LUMINA Crystal NX19 Fit
Conținutul pachetului
- ceas smartwatch LUMINA Crystal NX19 Fit
- Curea din oțel inoxidabil
- Cablu de alimentare magnetic
- Folie de protecție pentru ecran
- Manual de utilizare
| Categorie: | Ceas Smartwatch |
|---|---|
| Garanţie: | 2 ani |
| Greutate: | 0.3 kg |
| EAN: | 0792649660324 |
| Timp de încărcare: | 2 ore |
| GPS-ul: | Nu |
| Culoare: | Auriu |
| Controla: | Buton tactil / prin apăsare |
| Compactabil: | android 4.4 și IOS 9.0 și versiuni ulterioare |
| Ceas deșteptător: | Da / de 4 ori |
| Limba cehă: | Da |
| Materialul carcasei: | aluminiu / zinc |
| Materialul curelei: | Oțel inoxidabil |
| Rezoluția afișajului: | 360 x 360 pixeli |
| Durata de viață a bateriei cu o singură încărcare: | 5 zile (în funcție de utilizarea funcțiilor) |
| Wifi: | Nu |
| greutate:: | 55g |
| Microfon: | Da |
| NFC: | Nu |
| Vorbitor: | Da |
| Moduri sportive: | Da / 100 de moduri |
| tip de afișare: | AMOLED |
| diagonala afișajului: | 1,32" |
| Vibrații: | Da |
| Versiune Bluetooth: | 5.2 |
| Regimul de băut: | Da |
| Avertisment pentru perioade lungi de ședere: | Da |
| Memento menstruație: | Da |
| Pentru: | Femei |
| Măsurarea presiunii atmosferice: | Nu |
| Măsurarea oxigenării sângelui: | Da |
| Temporizator: | Da |
| Salvarea contactelor: | Da |
| Aplicație: | Fitcloudpro |
| Apeluri Bluetooth: | Da |
| Calendaristic: | Da |
| Măsurarea tensiunii arteriale: | Da |
| Numărarea pașilor: | Da |
| Măsurarea calității somnului: | Da |
| Măsurarea caloriilor arse: | Da |
| Măsurarea ritmului cardiac: | Da |
| Măsurarea distanței: | Da |
| Preluarea apelurilor: | Da |
| Apelarea contactelor: | Da |
| Capacitatea bateriei: | 200mAh |
| Autonomie în modul standby: | 25 de zile |
LUMINA Crystal NX19 Fit
Promoție LUMINA Crystal NX19 Fit
Evaluarea produsului
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
Discuţie
Fiţi prima persoană care va posta un articol la acest produs!
| Companie producătoare : | SWL Technology Limited Ltd |
|---|---|
| Reprezentantul UE al producătorului : | EQ smart s.r.o. |
| Adresa reprezentantului UE : | Budapešťská 1491/5, Praha 10, 102 00 |
| Adresa de e-mail a reprezentantului UE : | info@equil.cz |
